Co to jest stomatologia estetyczna?

Coraz więcej osoby przezwycięża strach przed dentystami i decyduje się na diametralną odmianę wyglądu swojego uśmiechu. Z pomocą przychodzą tutaj specjaliści z zakresu stomatologii estetycznej, którzy są w stanie dokonać niewyobrażalnych metamorfoz.

Stomatologia estetyczna jako inwestycja w swój uśmiech

Niezależnie od stanu naszego uzębienia, profesjonalny stomatolog potrafi sprawić, że nasz uśmiech będzie śnieżnobiały, a krzywe, czy dziurawe zęby pozostaną tylko wspomnieniem, o którym szybko zapomnimy. Jeżeli mierzymy się z takim problemem, należy niezwłocznie udać się do lekarza, gdyż zęby pozostawiane bez opieki mogą nadawać się jedynie do wyrwania, co jest zabiegiem bardzo bolesnym. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na pomoc stomatologa w kierunku estetyki naszego uzębienia, możemy liczyć na następujące działania. Najpierw lekarz usunie kamień nazębny i osad, a następnie nałoży żel ochronny, który zostanie utwardzony za pomocą promieni UV. Następnie można się podjąć wybielania, piaskowania lub dogłębnego usuwania kamienia. Te techniki pozwalają na powrót do pięknych i białych zębów.

W przypadku ubytków lub nieestetycznego kształtu uzębienia stomatologia estetyczna oferuje następujące sposoby poradzenia sobie z ta niekomfortową sytuacją – koronki, konturing lub licówki. Każde z tych rozwiązań pozwoli nam na ukrycie pęknięć lub wad nabytych uzębienia. Dzięki temu możemy ponownie cieszyć się pięknym uśmiechem, a także zwiększyć swoja pewność siebie w kontaktach towarzyskich. W mieście Kraków stomatologia estetyczna rozwija się bardzo szybko, więc może to być dobry pomysłem, wybrać się właśnie tam, by odnowić swoje uzębienie.

Polecamy sprawdzić ofertę zaprzyjaźnionego salonu dentystycznego-

stomatologia-zarzecze.pl – stomatologia estetyczna Kraków