Idzie wiosna – wybieramy skutecznego alergologa

Nadchodzi okres pylenia przeróżnych roślin, który znacznie utrudnia funkcjonowanie alergikom. W czasie noszenia pyłków możemy zauważyć wiele chorób alergicznych – nieżyt nosa, atopowe zapalenie spojówek, atopowa astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, alergię pokarmową, a nawet wstrząs anafilaktyczny.

 

Kiedy wybrać się do alergologa?

 

Wymienione wyżej choroby mogą zacząć się niewinnie. Wśród najczęstszych objawów znajdziemy:

 

  • podkrążone, załzawione oczy,
  • uporczywy katar,
  • wysypkę,
  • problemy z oddychaniem
  • obrzęki
  • nudności, bóle brzucha

 

To pierwsze objawy reakcji organizmu na czynnik wywołujący alergie. Każda z tych chorób charakteryzuje się innym oddziaływaniem na organizm, jednak każda wyjątkowo utrudnia funkcjonowanie, poza wstrząsem anafilaktycznym, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia osoby uczulonej na daną substancję lub alergen.

 

Jeżeli zauważymy jakiekolwiek z powyższych objawów, należy niezwłocznie udać się do lekarza alergologa. Leczenie przeważnie polega na podaniu leków lub przepisaniu długotrwałego cyklu, mającego za zadanie ułatwienie pacjentowi życia i jak najskuteczniejsze powstrzymywanie skutków wystawienia na alergen. Należy pamiętać o tym, że mimo dostępności leków przeciwalergicznych bez recepty, nie należy dobierać ich samemu, gdyż mogą wywołać skutki odwrotne do pożądanych. Tylko profesjonalne badania pozwolą na wdrożenie właściwej kuracji z wykorzystaniem odpowiednich środków. Takie badania przeprowadzi  alergolog z przychodni Inter-Med Katowice. Będziemy mieli wtedy pewność, że kuracja przyniesie tylko i wyłącznie pozytywne efekty.