Soczewki jednodniowe – ile kosztują i gdzie kupić je najtaniej?

Eksperci potwierdzają, że jednodniowe soczewki kontaktowe to zdecydowanie najlepsza opcja dla osób, którym zależy na komforcie korekcji wzroku. Z jakimi kosztami trzeba się wówczas liczyć? Soczewki kontaktowe produkowane są w różnych wariantach do wyboru. Najczęściej kupujemy soczewki miesięczne albo dwutygodniowe, które przeznaczone są do wielorazowego użytku i wymagają czyszczenia w specjalnych płynach. Do wyboru mamy także soczewki jednodniowe, które wymagają codziennej wymiany. To zdecydowanie najbardziej higieniczna opcja, ponieważ każdego dnia zakładamy świeżą parę. Dodatkowo, to także lepsza jakość widzenia – w przypadku soczewek wielorazowych z czasem może dojść do nadmiernego osadzania się na nich zanieczyszczeń, które zmniejszają komfort i ostrość widzenia.

Ile kosztują jednodniowe soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe przeznaczone do jednorazowego użytku nie są tanie w porównaniu z innymi typami soczewek. Najczęściej musimy liczyć się w tym przypadku z kosztem od około 35 do 70 złotych za jedno opakowanie zawierające 30 sztuk soczewek. Cena za soczewki jednodniowe powiązana jest głównie z ich jakością, czyli z materiałami wykorzystanymi do ich produkcji. Lepsze soczewki zawierają większą ilość wody, dzięki czemu są wygodniejsze. Także mogą posiadać ułatwiające zakładanie oznaczenia, które wskazują na odpowiednią stronę soczewki.

Jak zapłacić za soczewki jednodniowe jeszcze mniej?

Są jednak sposoby na to, aby za soczewki jednodniowe zapłacić niższą cenę. O czym powinniśmy wtedy pamiętać? Przede wszystkim warto sprawdzać oferty w sklepach internetowych, ponieważ to tam soczewki różnych typów można kupić w najniższej cenie. Różnice pomiędzy sklepami stacjonarnymi oraz internetowymi mogą wynosić nawet powyżej 20 złotych na jednym opakowaniu! Warto także szukać okazji na portalach aukcyjnych oraz ogłoszeniowych, gdzie często można kupić soczewki w wybranych mocach w niższych cenach. Osoby lubiące oszczędności powinny także pamiętać o śledzeniu promocji na soczewki kontaktowe – także wtedy można zapłacić za nie mniej niż standardowo.